שוק ההון או הנדל”ן הרומני?

שוק ההון או הנדל”ן הרומני?

השאלה היכן כדאי להשקיע את הכסף שלנו: בשוק ההון או בנדל”ן היא מושא למחקרים רבים שנערכו ושעוד ייערכו בנושא גם בעתיד. על פי מחקרים רבים גילו שהשקעה בדירות ובנדל”ן יכולים להיות רווחיים ומשתלמים יותר מאשרי בשוק ההון. יש שיאמרו כך ואחרים יאמרו אחרת, אולם דוגמאות ספציפיות קשורות לאנשים החווים הצלחה בתחום שלהם וזאת מבלי להסתכל על ממוצע הכלל. אם אתם מחפשים היכן להשקיע את הכסף שלכם – בשוק ההון או בנדל”ן ברומניה למשל – השקיעו בנדל”ן ברומניה.

הסיכון והרווח שבהשקעה בשוק ההון:

שוק ההון מאפשר לנו לשים את הכסף שלנו לצורך רכישת מניות של חברות מסוימות או קבוצה של חברות. כאשר הרווחים של החברה עולים – כך גם הכסף שלנו יהיה שווה יותר ואנו כבעלי מניות נרוויח. העניין עם שוק ההון הוא שהתנודות משתנות במהלך היום וגם אם ניתן לכסף שלנו לעבוד, אנו עשויים להיות חשופים למצב של שבוע רווח בחודש אך 3 שבועות של הפסד למשל מה שאומר בדרך כלל שבסוף החודש כנראה תהיה ירידה בשווי המניות שלנו וזה אומר שהפסדנו כסף. אנשים העוסקים בתחום זה עוקבים מדי יום על המדדים, חוקרים את התנודות, מקשיבים לחדשות בארץ ובעולם וערים למצבים שונים. מכאן שהם יודעים להשקיע בחכמה, להוציא את הכסף שצריך, לשים את הכסף במקום אחר וכו’.

הסיכון והרווח שברכישת דירה:

ברכישת דירה הסיכונים שלנו הם פחותים יותר ובדרך כלל תלויים בנו. מה הכוונה בנו? אם נרכוש דירה באזור מרכזי שיש לו ביקוש תמידי הרי שיש סיכוי גבוה מאוד שרק נוכל ליהנות מהדירה הזו, למצוא לה שוכר במהירות וליהנות מתשואה גבוהה. צריך לדעת כיצד להשקיע בחכמה ברכישת נכסים, אולם הסיכון הוא נמוך יותר שכן גם במקרה של נכס פחות רווחי מבחינתכם – תוכלו למכור אותו ולהתקדם לנכס הבא.

אז מה עדיף?

בשכלול כללי של תשואה גבוהה יותר בנדל”ן בכלל ובנדל”ן ברומניה בפרט שיכול להציע לכם 7%-9% תשואה בממוצע ובנוסף ליהנות מעליית הערך של הדירה בלפחות כמה אחוזים בשנה (שזה נחשב גבוה מאוד) תוכלו להבין מדוע השקעה בנדל”ן ברומניה תהיה כדאית יותר.

למידע נוסף על דירה להשקעה ברומניה >>

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *